GYIK
GYIK a fogérzékenységről:
-
Mi a fogérzékenység?
-
Mi okozza a fogérzékenységet?
A fogérzékenység akkor jelentkezik, amikor a fog belső, lágy része, a dentin védtelenné válik. A dentinben több ezer mikroszkopikus csatorna fut a fog közepe felé. Ha a dentin védtelenné válik, külső hatások (például hideg innivalók) ingerelni kezdik a fogban található idegeket, amely jellemzően rövid, de éles fájdalommal jár, amit fogérzékenységnek nevezünk.
További információk a Mi okozza a fogérzékenységet? című részben
-
Hogyan védekezhetek a fogérzékenység ellen?
Beszéljen a tüneteiről fogorvosának. Ő megállapíthatja, hogy panaszaiért a fogérzékenység felelős-e, és tanácsot adhat, hogyan kezelje érzékeny fogait, például mi az Ön számára a legjobb fogmosási technika, milyen gyakran és mikor alkalmazza. Azonkívül, enyhítheti a fogérzékenység fájdalmas tüneteit, ha lecseréli normál fogkrémjét egy olyanra, mint például a Sensodyne, amely speciálisan fogérzékenységre lett kifejlesztve. Tudjon meg többet!
Látogasson el a Szájápolás érzékeny fogak esetében részhez
-
Mi válthat ki fájdalmat az érzékeny fogakban?
A fogérzékenységtől szenvedő embereknél sokféle dolog kiválthatja a fájdalmat. A következőkben összeszedtük a leggyakoribb kiváltó okokat:
- Hideg ételek vagy italok
- Forró ételek vagy italok
- Cukros ételek
- Savanyú ételek
- Hideg levegő belélegzése
- Fogmosás
Tudjon meg többet! Látogasson el A fogérzékenység gyakori kiváltó okai című fejezethez
-
Gyakori panasz a fogérzékenység?
-
A fogérzékenység egy komolyabb betegség tünete?
A fogfájdalomnak a fogérzékenységen kívül különböző okai lehetnek. Ezért, ha állandó fogfájdalmat érez, a legjobb döntés, hogyha felkeresi fogorvosát.
Tudjon meg többet A fogérzékenység egyéb okai című fejezetben.
-
A túl erőteljes fogmosás okozhat fogérzékenységet?
Ha a fogorvos által javasoltnál erőteljesebben vagy sűrűbben mos fogat, az az íny visszahúzódásához és zománc elvékonyodásához vezethet. Az elvékonyodott zománc és a visszahúzódott íny egy idő után védtelenül hagyja a dentint, ami fogérzékenységhez vezethet.
További információért látogasson el A fogérzékenység egyéb okai című fejezethez.
-
A fogfehérítés okozhat fogérzékenységet?
Fogfehérítés alatt fogorvos által végzett és ellenőrzött kezelést értünk. Ezek a kezelések egy fehérítő anyagot (peroxidot) tartalmaznak, amely néhány páciens esetében kiválthatnak fogérzékenységet. Ez nem azonos azzal a fogérzékenységgel, amelyek a védtelen dentin miatt alakulnak ki. (Amely a fog belső, lágyabb részét takarja.) Beszéljen fogorvosával, a fogfehérítés által kiváltott fogérzékenységről, ha fogfehérítő kezelésen gondolkodik.
További információk A fogfehérítés fogérzékenységet okoz című fejezetben.
Saverózió GYIK:
-
Mi a saverózió?
Az étrendünkben található sav hatására elvékonyodik a fogzománc, amit saveróziónak hívunk. Ahhoz, hogy veszélyeztessük a fogunkon található zománcot, elég, ha naponta mindössze négyszer fogyasztunk savtartalmú élelmiszereket. Ha úgy érezi, hogy saverózió veszélye fenyegeti, kérje ki fogorvosa tanácsát a helyes táplálkozással és fogápolással kapcsolatban.
További információkért keresse fel a pronamel.hu weboldalt.
-
Mi okozza a saveróziót?
Ha hosszú időn keresztül savas ételeket és italokat fogyasztunk, az a fogzománc elvékonyodását eredményezheti - ezt a folyamatot saveróziónak hívjuk. A savas ételek és italok közé tartoznak például a gyümölcsök és gyümölcslevek, szénsavas üdítőitalok, a fekete tea és kávé, bor, és bármi, aminek kicsit savanyú íze van, például a ketchup vagy a salátaöntetek. Hogy megvédje fogait a saveróziótól, kérje ki fogorvosa tanácsát a táplálkozással és fogápolással kapcsolatban. Használjon speciálisan a saverózió ellen kifejlesztett fluoridos fogkrémet, mint a Pronamel.
További információkért keresse fel a pronamel.hu weboldalt.
-
A saverózió okozhat fogérzékenységet?
GYIK a fogérzékenységre kifejlesztett fogkrémekről
-
A fogorvosok melyik fogkrémet ajánlják a leggyakrabban a fogérzékenység kezelésére?
-
Hogyan működnek a fogérzékenységet csökkentő fogkrémek?
A védtelen dentinnel rendelkező emberek ki vannak téve a fogérzékenység veszélyének, amelyet olyan hétköznapi dolgok is kiválthatnak, mint a meleg vagy hideg ételek. A Sensodyne által kifejlesztett fogkrémek kétféleképpen működnek: a kálium-nitrát tartalmú fogkrémek a fog belsejében található idegeket nyugtatják meg. A Sensodyne Repair & Protect NovaMin tartalma egy ellenálló helyreállító réteget képze a védtelen dentin fölött, ezzel megakadályozva, hogy a fájdalom elérje az idegeket. A Sensodyne fogkrémek napi két fogmosás esetén bizonyítottan csökkentik a fogérzékenység okozta fájdalmat.
-
Milyen különböző Sensodyne fogkrémek léteznek?
A Sensodyne fogkrémek sokféle változatban kaphatók, hogy mindenki megtalálja a neki leginkább megfelelőt:
- Sensodyne Fluoride fogkrém
- Sensodyne Extra Whitening fogkrém
- Sensodyne Extra Fresh fogkrém
- Sensodyne Classic fogkrém
- Sensodyne Multi Care fogkrém
- Sensodyne Deep Clean fogkrém
- Sensodyne Repair & Protect fogkrém
- Sensodyne Repair & Protect Extra Fresh fogkrém
- Sensodyne Repair & Protect Whitening fogkrém
- Sensodyne Complete Protection fogkrém
- Sensodyne Rapid fogkrém
-
Van a Sensodyne fogkrémnek fogfehérítő formulája?
Igen. A Sensodyne fogfehérítő formulák megtalálhatók a Sensodyne Repair & Protect Whitening fogkrémben, Sensodyne Extra Whitening fogkrémben ill, a Sensodyne Pronamel Whitening fogkrémben is.
-
Milyen gyakran használjam a Sensodyne fogkrémet?
Használja a Sensodyne fogkrémet minden nap, Napi kétszeri használat mellett, a szokásos fogkrémje helyett a folyamatos fogérzékenység elleni védelem érdekében. Kérdezze meg fogorvosát az Önnek legmegfelelőbb szájhigiéniáról.
-
Milyen hosszú ideig kell használnom a Senodynét, hogy észrevegyem, hogy kevésbé érzékenyek a fogaim?
A fogérzékenységre kifejlesztett fogkrémek esetében ahhoz, hogy élvezzük a hosszantartó védelmet a fogérzékenység okozta fájdalom ellen, Napi kétszeri használat mellett használat szükséges.
Klinikai tanulmányok bizonyítják, hogy a fogérzékenységre kifejlesztett fogkrémek, amelyek kálium-nitrátot tartalmaznak, mint a Sensodyne, már 2 héten belül enyhítik a fogérzékenységet, Napi kétszeri használat mellett történő fogmosás esetén.
Klinikai tanulmányok bizonyítják, hogy a Sensodyne fogkrémek, amelyek ón-fluoridot tartalmaznak (mint a Sensodyne Complete Protection) 4 héten belül enyhítik a fogérzékenységet napi kétszeri fogmosás esetén.
Klinikai tanulmányok bizonyítják, hogy azok a fogkrémek, amelyek 5% NovaMin-t tartalmaznak (mint a Sensodyne Repair & Protect), napi kétszeri fogmosással már 1 héten belül elkezdenek hatni és jelentős segítséget nyújtanak már 2 héten belül.
Mindig olvassa el a címkét és kövesse a használati utasítást. Az érzékeny fog azonnali fogászati ellátást igénylő probléma jele is lehet. Ha továbbra is érzékenyek a fogai, vagy a tünetek rosszabbodnak, keresse fel fogorvosát. -
Ha abbahagyom a Sensodyne használatát, visszatér a fogérzékenységem?
Azon klinikai tanulmányok, melyek azokat a fogérzékenységre kifejlesztett kálium-nitrát tartalmú fogrémeket vizsgálták kimutatták, hogy az érzékeny fogak fájdalma visszatér, ha a használatot abbahagyják.
A Sensodyne fogkrémek mindennapos használatra és a fogérzékenység okozta fájdalom enyhítésére lettek kifejlesztve, a használati utasítás szerint mindennapos és napi kétszeri használatot feltételezve.
Konzultáljon fogorvosával az érzékeny fogairól és az Önnek legmegfelelőbb szájhigiéniáról.
Mindig kövesse a csomagolóanyagon található használati utasítást. Az érzékeny fog azonnali fogászati ellátást igénylő probléma jele is lehet. Ha továbbra is érzékenyek a fogai, vagy a tünetek rosszabbodnak, keresse fel fogorvosát. -
12 évnél fiatalabb gyermekeknek miért ajánlott fogorvossal konzultálni a Sensodyne használata előtt?
A Sensodyne fogkrém használata 12 éven aluli gyermekeknek nem ajánlott. A fogérzékenység ritkán okoz problémát ilyen fiatal gyermekeknél. Megfelelő tanácsért és ajánlásért forduljon gyermeke fogorvosához.
-
A Sensodyne fogkrém tartalmaz fluoridot?
A Sensodyne Classic fogkrémen kívül minden Sensodyne fogkrém tartalmaz fluoridot.
-
Tartalmaz a Sensodyne triklozánt?
-
Használhatok szájvízet, miután Sensodynével mostam fogat?
Igen, használhat szájvizet a Sensodyne fogkrémmel történő fogmosás után. Kérdezze meg fogorvosát az Önnek legmegfelelőbb szájhigiéniáról.
A Sensodyne kínálatában található speciálisan kifejlesztett szájvíz, amely segít megvédeni a fogakat a fogérzékenységtől és fluoridot tartalmaz, így erősíti a fogakat. -
Mi a relatív dentin kopás (RDA) a Sensodyne fogkrém esetében?
Az RDA egy széleskörűen elfogadott mérték a fogkrém kíméletességére. Minden Sensodyne fogkrém megfelel az Amerikai Fogászati Egyesület (ADA), az Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyelet (FDA) és a Nemzetközi Szabványügyi Szervezet (ISO) iránymutatásainak a fogkrémek mindennapi használatával kapcsolatban.
A Sensodyne fogkrémek RDA értékei 13 és 140 között vannak, az országban megtalálható változatoktól függően. Azok a fogkrémek, amelyek RDA értéke 250 vagy alatta van, megfelelőek mindennapi használatra.
-
A Sensodyne fogkrém fogfehérítő formulái ugyanolyan jól fehérítenek, mint ahogyan megszüntetik az érzékenységet?
A Sensodyne fogkrém fehérítő formulái nem fehérítenek. Olyan fényező és tisztító összetevőknek a mátrixát tartalmazzák, amelyek mind hozzájárulnak a fogtisztító és fehérítő hatáshoz napi két fogmosás esetén. A Sensodyne fogkrém változatai olyan aktív összetevőket tartalmaznak, amelyek bizonyítottan csökkentik a fogérzékenységet.
-
Biztonságos használni a Sensodynét fogfehérítő kezelés alatt?
A fogérzékenység a fogaknak egy általános és fájdalmas állapota, amely akkor merülhet fel, amikor a fog dentinje védtelenné válik (általában ínyvisszahúzódás vagy fogkopás eredményeképp). Az érzékenység, amely professzionális fehérítő kezelések közben és után érzékelhető, más. Ebben az esetben feltételezhető, hogy a kezelés fehérítő összetevője behatol a fogba, ezzel érzékenységet okozva.
Klinikai tanulmányok azt mutatják, hogy azok a fogkrémek, amelyek kálium-nitrátot tartalmaznak, csökkenthetik a professzionális fehérítő kezelésekhez társuló fogérzékenységet. Ezekben a tanulmányokban az alanyok, akik két héttel a fehérítő kezelés előtt és a fehérítő kezelés alatt kálium-nitrátos Sensodynet használtak, kevesebb érzékenységet tapasztaltak a kezelés után összehasonlítva azokkal, akik szokásos fluoridos fogkrémet használtak.
Beszéljen fogorvosával a fogfehérítéssel kapcsolatos érzékenységről, ha a fogfehérítésről gondolkozik. Használja a Sensodyne termékeket a termék csomagolásán leírtak alapján.
-
Miben különbözik a Sensodyne Repair & Protect fogkrém a többi Sensodyne fogkrémtől?
A Sensodyne Repair & Protect fogkrém más aktív összetevőt tartalmaz. Az aktív összetevő, amely a Sensodyne Repair & Protect fogkrémben megtalálható a NovaMin, amely egy védő-, helyreállító réteget képez a fogak érzékeny területein. A fogérzékenység elleni hosszantartó védelem érdekében napi kétszeri használat javasolt.
Sensodyne fogkefe
-
Miből készülnek a sörték?
-
Miért előnyös a fogérzékenységtől szenvedő embereknek Sensodyne fogkefét használni?
A Sensodyne fogkeféknek kicsi a fejük, arra vannak tervezve, hogy hatásos tisztítást biztosítsanak még a nehezen elérhető helyeken is. A puha fogkefe sörték speciálisan arra lettek tervezve, hogy gyengéden tisztítsák a fogakat és kíméletesek legyenek a fogínyhez. Kérdezze fogorvosát az Önnek legmegfelelőbb szájhigiéniáról és fogmosási technikáról.
-
Milyen gyakran kell cserélni a fogkefét?
-
A Sensodyne fogkeféket Kínában gyártják vagy a nyersanyag Kínából származik?
-
Milyen előnyökkel jár a klasszikus fogkefe használata az elektromos fogkefével szemben?
-
Használhatok Sensodyne fogkefét a műfogsoromon?